Przydatne rozwiązania dla biznesu

Prowadzenie firmy nie jest rzeczą prostą. Bardzo łatwo pogubić się w niezliczonej ilości dokumentów czy przepisów prawnych. Na szczęście na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania mające na celu ułatwienie nam życia. Wiele z nich dotyczy właśnie pracy i prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego warto regularnie śledzić rynek.

Do rozwiązań, które można zaliczyć do najbardziej przydatnych dla biznesu należą:

  • programy call center,

  • programy do archiwizacji dokumentów,

  • programy księgowe i magazynowe,

  • programy do wideokonferencji oraz do kontaktu z klientami i pracownikami.

Programy Call Center

Jest to zestaw programów, które służą do obsługi i wykonywania połączeń telefonicznych z klientami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych firm, gdzie kontakt z klientem jest kluczowym elementem działalności. Programy zazwyczaj mają szereg opcji, tym taryfikację czy bogatą bazę klientów oraz możliwość jej aktualizacji. Dzięki nim kontakt z klientami staje się niezwykle prosty.

Ponad to są one przydatne również dla kadry zarządzającej, gdyż pozwalają śledzić ilość wykonanych telefonów, długość rozmów oraz koszt, dzięki czemu łatwo sprawdzić czy rozmowy nie były wykonywany na przykład do celów prywatnych.

Archiwizacja dokumentów

Są to programy takie jak ten – archive-it.pl/pomoc, które pozwalają na przechowywanie dokumentów w postaci elektronicznej. Dzięki programowi dokumenty mogą być skanowane i udostępnione uprawnionym do tego osobą. Pozwala to oszczędzić wiele czasu.

Inną ważną rzeczą jest wykonywanie kopi zapasowych, dzięki czemu zwiększamy bezpieczeństwo w firmie i mamy pewność, że nie utracimy ważnych plików.

Programy księgowe i magazynowe

Jest to zestaw oprogramowania niezbędnego do prowadzenia działalności. Dzięki programom tego typy możliwe jest nie tylko wystawianie faktur, czy wysyłanie produktów do klienta, ale przede wszystkim zarządzanie całym magazynem oraz rozliczeniami.

Są to programy, które muszę być niezawodne i prawidłowo obsługiwane. Błędy popełnianie w tym miejscu często niosą za sobą kosztowne konsekwencje.

Programy do wideokonferencji oraz kontaktu z klientami i pracownikami

Jest to zestaw programów, które podobnie jak te z call center służą do kontaktu. Jednak w tym przypadku chodzi o możliwość nie tylko prowadzenia wideokonferencji czy rozmów na czacie, ale także przesyłanie plików czy tworzenie zespołu. Są to narzędzia bardzo przydatne w firmach, gdzie są zespoły projektowe, gdyż ułatwiają komunikacje między nimi. Pozwalają na tworzenie szablonów projektów, punktów milowych, przechowywanie dokumentacji projektu i niezbędnych plików, tworzenie meetingów, a nawet dzielenie się ekranem z rozmówcą. Są to potężne narzędzia, które bardzo ułatwiają pracę.

Jak widać, te cztery typy oprogramowania można uznać za must have każdej firmy. Dzięki nim prowadzenie działalności staje się nie tylko dużo prostsze, ale i efektywniejsze, a co za tym idzie bardziej zyskowne. Inwestycje w tego typu programy zazwyczaj bardzo szybko się zwracają.