Kiedy najbardziej opłaca się otwierać skład budowlany?

 

Składy budowlane i sklepy to bardzo specyficzna branża, ma duże znaczenie to, kiedy taki obiekt zostanie otwarty, o jakiej porze roku i w jakim miesiącu. Może wydawać się to dziwne lecz wpływają na to różne czynniki.

  • Jeśli przedsiębiorca oczekuje natychmiastowego zarobku w tej branży nie ma co ukrywać, że najlepszą porą otwarcia składu budowlanego jest wiosna.

 

  • Sklep z materiałami budowlanymi jak ten dostępny tutaj , najlepiej otworzyć właśnie o tej porze, gdy pełną parą ruszają wszelkiego rodzaju prace remontowe, a także rozpoczyna się ruch na budowach. Warto więc zaplanować rozpoczęcie działalności w okresie, gdy robi się już cieplej i aura sprzyja remontom. Na pewno nie jest dobrym pomysłem otwieranie takiego sklepu zimą, gdy w budowlance jest mniejszy lub większy zastój. Jednakże zimą dobrze wszystko zaplanować, mieć już lokal, w którym będzie prowadzona działalność, zakup asortymentu wtedy, gdy jest on tańszy i oczywiście zatrudnienie pracowników, którzy znają się świetnie na branży.

 

  • Wiosna to czas kiedy otwiera się też wiele nowych firm budowlanych, te które są na rynku już jakiś czas na pewno mają miejsca, w których jest im wygodnie kupować niezbędne materiały. Nowe firmy dobrze jest zachęcić do współpracy, która morze być korzystna dla dwóch stron.

 

  • Warto do takiej początkowej współpracy trochę dołożyć, stosować różnego rodzaju zniżki na asortyment, podarować kartę stałego klienta, robić po prostu wszystko aby zachęcić do współpracy.

 

  • Nie jest powiedziane, że firmy które już jakiś czas są na rynku nie potrzebują nowego partnera. Warto wiosną stosować różne reklamy nie tylko w sieci ale i również porozwieszać plakaty reklamowe, rozdawać ulotki lub zostawić je w okolicznych sklepach.

 

  • Jeśli skład budowlany będzie miał atrakcyjny asortyment jak i ceny na pewno wróży mu się dobra przyszłość.

 

Jak to mówią stare porzekadła „chytry dwa razy traci” , jest w tej ludowej mądrości sporo racji. Nie warto na początku zawyżać cen, ponieważ klient może się skutecznie zniechęcić do dalszych zakupów. Otwierając taki biznes trzeba pokazać klientowi, że nie tylko supermarkety budowlane mają świetne oferty cenowe – ludzie często szukają, małych kameralnych miejsc, w których pracują profesjonaliści, którzy nie mają tak wielu klientów co ogromne centra handlowe ale dzięki temu mają czas aby podejść profesjonalnie do klienta i jego potrzeb. Należy wykorzystać to otwierając własną działalność – poświęcić 100% czasu i energii aby udowodnić klientom, że to właśnie w tym miejscu najlepiej zaopatrywać się w branży budowlanej.