Elementarne kwestie związane z założeniem firmy

Zakładanie własnej firmy może być sporym wyzwanie. Jeżeli jednak postępujemy rozważnie, to na pewno unikniemy poważniejszych błędów.

Mateusz, właściciel zakładu pogrzebowego: „Osobom, które planują założyć własny zakład pogrzebowy polecam zobaczyć jak funkcjonuje konkurencja. Przykładem może być firma kryjąca się pod adresem www.archaniol.com.pl/kwiaty-i-wiazanki. Dobry zakład pogrzebowy, to firma odpowiadająca na potrzeby klienta. Nie ma mowy o wybiórczych usługach. Rodzina zmarłego najczęściej w jednym miejscu, chce załatwić sprawy związane z transportem ciała, balsamowaniem, pochówkiem, a także kwestie dotyczące kwiatów, wieńców, krzyża, nekrologu, czy trumny. Zdaję sobie sprawę, że dla osoby, która dopiero rozpoczyna działalność, to wiele rzeczy.

Ale tak wygląda ten biznes. Jedynie dobrą ofertą można wyprzedzić konkurencję. Pracują w branży od dziesięciu lat i widzę jak wszystko się zmienia. Obecnie powszechne są pochówki nie tylko w obrządku katolickim. Coraz częściej zmarli w testamentach zapisują prośby o kremacje. Dlatego zakład pogrzebowy powinien oferować nie tylko trumny, ale i urny. Konieczne jest nawiązanie współpracy z kwiaciarniami, czy też z drukarniami, które zajmą się stworzeniem i wydrukowaniem nekrologów. Transport zmarłego odbywa się całodobowo i to na terenie całego kraju. Pracownicy przewożący ciało pracują zarówno w niedzielę jak i święta, a sam przewóz odbywa się doskonałymi samochodami o bardzo dobry stanie technicznym”.