Czym zajmuje się komornik?

W Warszawie lub innych podobnej wielkości miastach nie stanowi żadnego większego problemu znalezienie komornika zajmującego się egzekucją różnego rodzaju zobowiązań. komornik-warszawa.info.pl oraz podobne miejsca zajmują się tego rodzaju sprawami na co dzień.

Komornik ma za zadanie dokonać egzekucji z majątku dłużnika. Jeśli ktoś nie spłaca swoich zobowiązań czy to wynikających z kredytów, pożyczek czy może z alimentów, jak się często zdarza, jego sprawa trafia do sądu rejonowego, gdzie taka windykacja otrzymuje tytuł wykonawczy. Wówczas wierzyciel ma prawo skierować ową sprawę właśnie do komornika, który zajmie się zabezpieczeniem majątku dłużnika na poczet wszystkich zobowiązań.

Komornik zajmuje przede wszystkim konta bankowe dłużnika i znajdujące się na nich środki finansowe. To samo dotyczy kont oszczędnościowych. Zajmuje także wynagrodzenie, jeśli dłużnik pracuje na stawkę większą od minimalnej krajowej. Może także zająć ruchomości bądź nieruchomości znajdujące się na terenie Warszawy należące do dłużnika i wystawić je na licytacji. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone są na poczet spłaty zadłużenia.

Rodzaj przedmiotu Przykładowa cena wywołania
Telewizor LCD marki LG 45-calowy 750 zł
Ciągnik rolniczy John Deere 12750 zł
Przyczepa lekka SAM 750 zł
Samochód osobowy Renault Kangoo 2002 5750 zł