10 cech, o których powinno się pamiętać otwierając gabinet medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna rozwija się w Polsce stosunkowo szybko, przykładem może być scmestetic . szacuje się , że medycyną estetyczną zajmuje się w Polsce blisko 2 tys. lekarzy, którzy pracują w ponad tysiącu gabinetów. Niestety – usługi, które są wykonywane w większości z nich nadal pozostawiają wiele do życzenia.

Dlatego też w Polsce każdego roku wytacza się mnóstwo spraw o nieudaną operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej. Dlatego ważnym jest pamiętać o 10 przykazaniach, które powinni przestrzegać rozpoczynający przygodę z tą dziedziną inwestorzy. Tak więc jak rozpocząć przygodę z wytwórnią piękna?

10 ważnych wskazówek dla inwestorów:

1. Wybór nazwy firmy.
2. Zakres usług dla klienta.
3. Strona WWW gabinetu medycyny estetycznej.
4. Lekarze, z którymi będzie współpracował gabinet.
5. Kosmetolodzy/ kosmetyczki, których będzie zatrudniał gabinet.
6. Sprzęt na jakim będzie pracował personel.
7. Wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny.
8. Dbałość o najwyższe dobro pacjenta.
9. Kwestie prawne i wszelkie pozwolenia.
10. Dobra reklama.

1. NAZWA FIRMY

Osoby, które świetnie się orientują w sprawach marketingu doskonale wiedzą, że dobra nazwa firmy to jakieś 30% sukcesu. Nazwa musi być krótka, wpadająca w ucho i zapadająca w pamięć. Jak tego dokonać? Jeśli założyciel firmy nie ma pomysłu na jej nazwę dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie tego zadania profesjonalnym firmom marketingowym. Kwestia nazwy nie może być obojętna – będzie albo zapamiętana albo nie.

2. ZAKRES USŁUG DLA KLIENTA.

Jeszcze przez prawnym zarejestrowaniem firmy należałoby ustalić zakres zabiegów jakich gabinet będzie udzielał, będzie to bardzo pomocne w późniejszych krokach. Trzeba również podjąć tę decyzję ze względu na budżet- szczególnie mali przedsiębiorcy powinni mieć wszystko czarno na białym.

3. STRONA WWW

Każdy szanujący się gabinet medycyny estetycznej musi posiadać swoją stronę internetową, na której będzie wiele informacji typu informacje o zabiegach, informacje o pracownikach, cenniki, wskazania do zabiegów oraz przeciwwskazania.

4. LEKARZE, Z KTÓRYMI BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAŁ GABINET.

Bardzo dobrze jest szybciej- już nawet tydzień przed otwarciem poszukać dobrych lekarzy medycyny estetycznej, z którymi będzie się nawiązywać współpracę.

5. KOSMETOLODZY I KOSMETYCZKI

Tak samo jak w przypadku lekarzy- należy szybciej znaleźć odpowiednie osoby do zabiegów aby pierwszego dnia otwarcia gabinetu nie zostać samemu z obowiązkami.

6. SPRZĘT NA JAKIM BĘDZIE PRACOWAŁ PERSONEL

Wybór sprzętu to jedna z kluczowych decyzji, trzeba pamiętać aby nie skupiać się na urządzeniach, które są podejrzanie tanie. Sprzęt powinien mieć atest, potrzebne certyfikaty a firmy, które są dystrybutorami powinny oferować szkolenie.

7. WYGLĄD ZEWNĘTRZNY I WEWNĘTRZNY

Oczywistym jest, że obskurny wygląd budynku nie przyciągnie klienta, ludzie są wzrokowcami- zawsze podstawą w takich działalnościach jest estetyka, wszystko musi ze sobą współgrać. Czasami warto wynająć projektanta. Ludzie są wzrokowcami, na pewno chętniej odwiedzą stylowe miejsca niż zaniedbane budynki.

8. DBAŁOŚĆ O NAJWYŻSZE DOBRO PACJENTA.

Nic nie buduje tak relacji z klientami jak po prostu dbanie o jego dobro. Co możemy przez to rozumieć uświadamianie klienta o jego problemach i proponowanie mu konkretnych zabiegów- bez wciskania czegoś, co nie poprawi jego kondycji.

9. KWESTIE PRAWNE I POZWOLENIA

To bardzo ważne aby wszystkie kwestie były załatwione. Nikt nie lubi kontroli ani niemiłych niespodzianek.

10. REKLAMA

To ostatni i najważniejszy punk- dobra reklama jest źródłem sukcesu, trzeba uderzyć w jak najczulszy punk potencjalnych klientów aby przekonać ich dlaczego i po co wizyta w gabinecie medycyny estetycznej będzie strzałem w 10. Trzeba pokazać w jakim miejscu znajduje się gabinet, jakie usługi oferuje i jakie efekty po zabiegu można osiągnąć.

 

Aby klinika medycyny estetycznej była godna polecenia, wszystkie wyżej wymienione elementy muszą być na najwyższym poziomie.